Home » Vaterpolisti Srbije startovali pobedom

Vaterpolisti Srbije startovali pobedom

hameri1Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Španiju 8:5 u prvom kolu Evropskog prvenstva u holandskom gradu Ajndhovenu
Sjajan start vaterpolista Srbije na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu. Naša reprezentacija je u prvom kolu savladala Španiju 8:5 i pokazala da s pravom slovi za jednog od favorita takmičenja. Nakon nešto nervoznije igre u prve dve četvrtine, u kojima smo imali puno problema sa realizacijom igrača više, naš tim je u nastavku proigrao u napadu. Od 3:3 na promeni strana, brzo smo došli do 5:3 i 6:4, a do kraja Španci nisu uspeli da nam pariraju. Konačno, ubedljivih 8:5 za Srbiju.
Kapiten Vanja Udovičić je sa tri gola bio najefikansiji na meču, a fenomenalan je bio i golman Slobodan Soro, koji je odbranio dva peterca.
U drugom kolu, u utorak od 14.30, Srbija igra protiv Nemačke, koja je danas poražena od Crne Gore sa 13:7.